Czym odznacza się natura siberica szampon i jak go stosować?

Posted on

Szampony naturalne mają wyjątkowe właściwości myjące. Oznacza to, że szampony bez chemii nie tylko z łatwością usuwają nagromadzone w ciągu dnia zanieczyszczenia, ale także tworzą barierę izolacyjną przed wnikaniem szkodliwych mikroorganizmów. W tym kontekście warto wymienić natura siberica szampon.

Dlaczego warto używać tego naturalnego szamponu?

Dzięki naturalnym szamponom możemy wzbogacić nasze nawyki myjące w relaksującej atmosferze. Używając naturalnych szamponów, możemy wyrobić sobie zdrowe nawyki i utrzymać włosy przy życiu przez długi czas. Odżywcze działanie szamponów naturalnych wynika z mocy cennych olejków i witamin. Cenne ekstrakty roślinne wypełniają szampony tego rodzaju i sprawiają, że są one bardzo skuteczne.

Jak działa natura siberica szampon?

Niektóre włosy wymagają stosowania specjalnych szamponów naturalnych. Tym samym natura siberica szampon jest odpowiedni dla włosów tłustych i normalnych. Dokładnie oczyszcza on z nagromadzonego sebum i zanieczyszczeń, nie wysuszając skóry i włosów. Daje przyjemną świeżość. Wśród innych funkcji, warto zauważyć, że zapewnia on:

  • głębokie oczyszczanie skóry głowy;
  • wzmocnienie mieszków włosowych;
  • wspomaganie wzrostu włosów.

Szampon ten posiada również właściwości przeciwzapalne i regenerujące. Pomaga zwalczać łupież i przetłuszczającą się skórę głowy. Zapobiega również wypadaniu włosów. Zawarte w szamponie witaminy i aminokwasy odżywiają i odnawiają włosy, odmładzając je.

Formuła i składniki szamponu syberyjskiego

Naturalny szampon na bazie nawilżającego oleju z sosny syberyjskiej, który nadaje włosom nowe ciało, jest warty uwagi. Jest on wzbogacony o niezbędne aminokwasy, które delikatnie oczyszczają, wzmacniają, regenerują i chronią włosy.

Jak myć włosy szamponem natura siberica?

Zaczynamy od dokładnego rozczesania włosów (co utrudnia mycie i spłukiwanie), a następnie dostosowujemy wodę do odpowiedniej temperatury. Woda nie powinna być bardzo gorąca, ale powinna być cokolwiek cieplejsza niż temperatura naszego ciała. Szczegółowo zmoczmy włosy pod bieżącą wodą. Nie usuwajmy nadmiaru wody, ponieważ szampon syberyjski musi być bardzo mokry, aby mógł się równomiernie spienić i rozproszyć. Zmoczmy potem ręce i wlejmy szampon do jednej z nich, a następnie potrzyjmy dłonie, aby spienić i rozcieńczyć szampon. Rozwodniony szampon należy rozprowadzić na skórę głowy (nie na włosy). Powoli, delikatnie i sferycznie masujmy go w skórę głowy od czoła do karku. Następnie bardzo dokładnie trzeba zmyć szampon.