Agenda

Rynek gier planszowych szybko się rozwija i już teraz pełen jest różniej jakości gier, przeznaczonych dla rozmaitych grup docelowych. W tym gąszczu ciężko wybrać coś dla siebie – łatwo dać się nabrać na głośny marketing produktu albo pominąć cenną perełkę. Nie ma też gry, która spodoba się każdemu – należy zawsze wziąć pod uwagę preferencje nasze własne lub osoby, której chcemy sprezentować grę.

Dobrze wiemy, że na odbiór gry wpływa wiele czynników – silnik mechaniczny gry, estetyka i ilustracje, świat przedstawiony w grze, technologia i jakość elementów – przy tym wiemy, że dla różnych graczy ważne są różne aspekty. Zwracamy na to uwagę, zachwycamy się lub frustrujemy – a ponieważ mamy różne perspektywy, możemy ocenić grę pod różnymi kątami.

Pochylając się nad danym tytułem, słuchamy opinii osób, z którymi gramy. A gramy z przyjaciółmi, którzy mają bardzo różne preferencje, nastawienie i doświadczenia. Ich bezcenne opinie i uwagi również będziecie mogli znaleźć w naszych wpisach!

Granie oraz testowanie gier planszowych zajmuje w naszej codzienności szczególne miejsce. Dlatego pisząc kolejne notki chcemy dostarczyć niezależnych i szczerych opinii na temat kolejnych tytułów, także z uwzględnieniem różnych preferencji graczy oraz opisu grupy docelowej danej gry. Mamy nadzieję, że uda nam się ułatwić wam decyzję o zakupie lub o poświęceniu swojego czasu danej pozycji.